Maminkám nablízku - Jaký ten porod nakonec byl…

Také by Vás mohlo zajímat:
Oblázek.cz na Twitter.com
Sobota, 21. duben
Novinky na oblázku do Vaší emailové schránky
 
Proč si maminky často vyměňují zážitky z porodu jsem pochopila, až když jsem si tím prošla sama. Nyní se ráda o svůj zážitek podělím s vámi.
Čekala jsem svoje první miminko. Celé těhotenství jsem prožívala hodně intenzivně, ale v celku bez komplikací. Na Internetu jsem si hledala, co všechno už má miminko v konkrétním týdnu vyvinuté, vybírala si oblečky a chlubila se fotkami z ultrazvuku.
Porodu jsem se začala bát přibližně čtrnáct dní před tím, než přišla malá na svět, jako bych to podvědomě tušila. Ještě týden před dnem „D“ jsem absolvovala v místní porodnici seminář, kde nás maminky seznámili s tím, co nás čeká, jaké jsou alternativy, provedli nás porodními sály a pokoji na šestinedělí. Dozvěděla jsem se tam také, že když začne odcházet hlenová zátka, tak k porodu dojde zpravidla do týdne.
Přesně za týden, kolem dvacáté hodiny jsem začala v bříšku cítit divné tlaky. Jelikož jsem v těhotenství trpěla jako většina maminek různými zažívacími obtížemi, nevěnovala jsem tomu velkou pozornost. Prostě jsem se vykoupala a šla spát.
Přibližně od jedné hodiny ranní jsem se začala pravidelně budit a už jsem toho moc nenaspala. Asi každé dvě hodiny jsem si šla napustit teplejší vanu, která mi od bolestí částečně pomohla. Ráno kolem sedmé byly tyto bolesti větší, tak jsem se šla poradit s mamkou.
Nyní měly kontrakce sílu, jako silné menstruační bolesti. Já ale pořád doufala, že to nic nebude, maximálně poslíčci. Mamka mě odbyla s tím, že to nic nebude, že to bych poznala, a tak jsem to s ní dál nerozváděla a doufala, že to přejde. Abych se ujistila, že nejspíš jen plaším, volala jsem do porodnice a tam mi řekli, že jde pravděpodobně o poslíčky, ať jsem klidná.
V ten den jsme ale měli s manželem vyzvednout kuchyňskou linku. Tak jsme vyrazili. Po cestě mě napadlo, jestli té firmě už došli peníze, které byly poslány převodem, tak jsem tam cestou pro jistotu volala, abychom tam nejeli zbytečně. Mezi tím mi hlavou létaly myšlenky, co budeme dělat, když bude nábytek ze skladu venku a na mě to opravdu přijde…

Pokračování článku naleznete na následující stránce...

Diskuze

Opište kód "c3bd97":
:-):-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-Xlove
Bára
24.07.2017 10:34:01
Tak jsem to objednala, tak ted čekám, až to dorazí :-)
Děkuji zatím, potom napíšu
Marcela
17.07.2017 10:30:27
Není zač. Ano pomáhá to velmi.
Uvidíš, jestli se pro to také rozhodneš. To už je na tobě.
Bára
10.07.2017 10:53:39
Tak děkuji moc, pročtu si o tom co nejvíc, jestli ještě někde něco najdu, ale asi bych to chtěla zkusit koupit.
A pomáhá to teda ano?
Marcela
26.06.2017 09:02:08
Měla jsem tento :
http://d-zdravi.cz/cs/elektronicke-pristroje-pro-zmirneni-porodnich-bolesti-tens-/23-body-clock-elle-tens-tlumeni-bolesti-pri-porodu-5060079210064.html
Stojí 2100 kč,
Bára
26.06.2017 08:43:23
Jo? A jaký jsi měla? Kolik to tak stojí? Kde se to dá koupit?
Marcela
14.06.2017 09:22:53
Báro existují, já ho doma mám , taky jsem si to koupila k porodu :) A fakt to dost pomůže ;)
Marcela
14.06.2017 09:21:35
Báro existují, já ho doma mám , taky jsem si to koupila k porodu :) A fakt to dost pomůže ;)
Marcela
14.06.2017 09:21:18
Báro existují, já ho doma mám , taky jsem si to koupila k porodu :) A fakt to dost pomůže ;)
Bára
12.06.2017 13:06:47
maminky, tak taky brouzdám na diskuzích a článcích o porodu, protože mě to poprvé také čeká. Nechci si nechat dávat nic od bolesti, jestli to zvládnu nebo to nebude potřeba. Ale četla jsem o různých věcech, že existují třeba nějaké přístroje, které uleví od bolesti atd. je to pravda? Někdo nějakou zkušenost prosím?
Lenka Elnerová
30.11.2009 23:32:54
mne honzika vyvolavali 4dny-uz jsem byla zoufala ze nedokazu porodit sve dite ale kdyz prisel den D takto byl mazec-ve tri odpol. jsem dostala tabletku do hrdla o pul ctvrte zacaly bolesti-dopul osme jsem se plazilav silenejch bolestech po zemi na pokoji.o pul 8jsem se doplazila na sesternu ze uz asi rodim-byla jsem otevrena na tri prstyprisla prome neskuecna uleva-pravidelne kotrakce(predtim to byla nepretrzita bolest)o pul desate mi praskla voda a o pul jedne rano se honzik narodil-bylto nejkrasnejsi okamzik meho zivota.porad nemuzu zapomenout na to jak jsem se dohdovala s PA ze uz rodim kdyz mi davala po pulnoci pasy na monitor-pak se jukla dolu a rika jezismarja vzdyt hlavicka se uz tlaci ven:-)))
 - Oblázek.cz
Oblázek.cz
Jaký máte pocit z vašeho porodu?
Úžasný (24 | 19%)
Příšerný (23 | 18%)
© Copyright 2009 WEBGARDEN s.r.o.
Jakékoliv užití obsahu včetně jeho převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování bez souhlasu WEBGARDEN s.r.o. je zakázáno.
TOPlist