Maminkám nablízku - „Nerada si na něco hraju, a tak vedu i svou školku,“

Také by Vás mohlo zajímat:
Oblázek.cz na Twitter.com
Sobota, 21. duben
Novinky na oblázku do Vaší emailové schránky
 
říká ředitelka soukromé anglické mateřské školy FlowerGarten Andrea Vřešťálová.
Jsou to již čtyři roky, kdy Andrea Vřešťálová převzala soukromou anglickou školku FlowerGarten v Praze-Zbraslavi. Zažila stěhování celé školky a mnoho personálních změn, než vybrala ten správný tým učitelů, který se dětem každodenně věnuje. Ačkoli se čtyři roky zdají jako krátká doba, člověk se dle slov Andrey Vřešťálové stihne mnoho naučit a také se poučit.
Jak vzpomínáte na první měsíce po koupi školky FlowerGarten?
Prvních několik měsíců bylo velmi zajímavých, najednou se ráno probudíte, máte školku plnou dětí, několik zaměstnanců a spoustu úkolů, které máte splnit. Pro mě bylo asi nejtěžší to, že není nikdo, kdo by vám vaše rozhodnutí posvětil. Jste v tom sami a ostatní čekají, že z vás budou padat moudra a že jste ti, kteří by měli všechno vědět a umět odpovědět na každou otázku. S tím jsem se musela prvních pár měsíců poprat. Stálo to za to, je to úžasná zkušenost do života.
Z jakého důvodu jste si vlastně jako svou práci zvolila právě školku?
U nás se práce ve školce drží v rodině, moje maminka je celý svůj profesní život učitelkou v mateřské škole a práce s dětmi mě vždy bavila. Dále pak zkušenost s hlídáním dětí v zahraničí. Byla to také skvělá příležitost, jak skloubit práci a mateřství. Jeden den přišla nabídka na převzetí anglické školky a bylo rozhodnuto.
Když jste s provozem školky začínala, byly Vaší dceři teprve dva roky. Nebylo to pro Vás i pro ni náročné období?
Každá maminka, která začíná pracovat během mateřské dovolené, to má na jednu stranu obtížné, protože se snaží zvládnout všechno najednou. Na druhou stranu je ale výhodou to, že zaměstnává hlavu i něčím jiným. Julie začala chodit ve dvou letech denně do školky a myslím, že jí to určitě prospělo. Chodily jsme pouze tři dny v týdnu, a tak nám zbyl čas i na aktivity mimo školku.
Jak byste nyní popsala Vaši školku, děti, rodiče? Změnilo se něco za čtyři roky fungování?
Změnilo se toho hodně a určitě k lepšímu. Školka je mnohem atraktivnější, co se aktivit a vzdělávání týká. Máme za ty roky skvělý tým lidí, který se prakticky nemění, což je skvělé. Můžeme se jeden na druhého spolehnout a stali jsme se přáteli, což velmi přispívá k přátelské atmosféře školky.

Školka je barevná, atraktivní svým zaměřením a nabízí velice kvalitní vzdělání dětem ve věku od dvou do šesti let. Učitelé jsou vzdělaní lidé, kteří ze sebe dávají každý den sto procent toho nejlepšího.

Děti jsou skvělé a rodiče nároční. Chtějí pro své děti to nejlepší a my děláme vše pro to, abychom jim vyšli vstříc. Je to hodně o přístupu. Já sama si nerada na něco hraju, a tak vedu i svou školku.
Chtěla byste ve školce nyní něco změnit? Vydat se jiným směrem nebo školku rozšířit?
Směr zachováme a budeme ho jen vylepšovat. Rozšiřovat se zatím nebudeme. Jsem zvyklá dělat věci na sto procent a vzhledem k tomu, že naše dcera jde v září do školy, netuším vůbec, co mě čeká. V tuto chvíli mám pocit, že takto je to vyhovující. Nikdy neříkej nikdy, ale plány na rozšiřování školky v tuto chvíli nemám, ačkoliv tato myšlenka mi hlavou občas prolétne.
Vaše dcera půjde v září do školy. Myslíte si, že ji Vaše školka, kam celou dobu docházela, kvalitně připravila na vstup do školy?
Ano, určitě ano. Máme velmi kvalitní předškolní program, na kterém se podílí několik odborníků. Záleží ale samozřejmě na dětech a rodičích, my můžeme s dětmi aktivně pracovat, ale všemu je určitě nenaučíme. Hlavním důvodem je to, že pracujeme s dětmi výhradně v angličtině a rodiče musí sami s dětmi pracovat v jejich mateřském jazyce.

Diskuze

Opište kód "ff5350":
:-):-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-Xlove
prince U.S
21.04.2018 15:28:04
Hello. I have browsed most of your posts. This post is probably where I got the most useful information for my research. Thanks for posting. maybe we can see more on this. Are you aware of any other websites on this subject.
Sneaker flipping
Nepřihlášený
21.04.2018 14:52:43
Wow i can say that this is another great article as expected of this blog.Bookmarked this site..
Florence My Dinh, du an Florence Tower
prince U.S
21.04.2018 14:39:34
Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post. we need work out more techniques in this regard. thanks for sharing.
roofing company Aurora
dsds
20.04.2018 23:34:23
Thank you so much for the post you do. I like your post and all you share with us is up to date and quite informative. i would like to bookmark the page so i can come here again to read you. as you have done a wonderful job.
casumo
Nepřihlášený
18.04.2018 19:21:18
Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.
William Henry Luxury Jewelry
prince U.S
17.04.2018 10:51:21
Interesting post. I Have Been wondering about this issue. so thanks for posting. Pretty cool post.It 's really very nice and Useful post.Thanks
voyance telephone amour
prince U.S
17.04.2018 09:44:36
I am very happy to discover your post as it will become on top in my collection of favorite blogs to visit.
Condo near mrt
dsds
16.04.2018 22:48:50
All the contents you mentioned in post is too good and can be very useful. I will keep it in mind. thanks for sharing the information keep updating. looking forward for more posts.Thanks
Brand activation Iran
Nepřihlášený
16.04.2018 14:28:52

wow! what a amazing game is going on here http://fortnitebattleroyaleguide.com

dsds
16.04.2018 13:41:22
Great job for publishing such a beneficial web site. Your web log isn’t only useful but it is additionally really creative too. There tend to be not many people who can certainly write not so simple posts that artistically. Continue the nice writing
buy cannabis online
© Copyright 2009 WEBGARDEN s.r.o.
Jakékoliv užití obsahu včetně jeho převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování bez souhlasu WEBGARDEN s.r.o. je zakázáno.
TOPlist