Maminkám nablízku - „Nerada si na něco hraju, a tak vedu i svou školku,“

Také by Vás mohlo zajímat:
Oblázek.cz na Twitter.com
Středa, 21. únor
Svátek dnes slaví Eleonora, Lena, Lenka, Leonora
Novinky na oblázku do Vaší emailové schránky
 
říká ředitelka soukromé anglické mateřské školy FlowerGarten Andrea Vřešťálová.
Jsou to již čtyři roky, kdy Andrea Vřešťálová převzala soukromou anglickou školku FlowerGarten v Praze-Zbraslavi. Zažila stěhování celé školky a mnoho personálních změn, než vybrala ten správný tým učitelů, který se dětem každodenně věnuje. Ačkoli se čtyři roky zdají jako krátká doba, člověk se dle slov Andrey Vřešťálové stihne mnoho naučit a také se poučit.
Jak vzpomínáte na první měsíce po koupi školky FlowerGarten?
Prvních několik měsíců bylo velmi zajímavých, najednou se ráno probudíte, máte školku plnou dětí, několik zaměstnanců a spoustu úkolů, které máte splnit. Pro mě bylo asi nejtěžší to, že není nikdo, kdo by vám vaše rozhodnutí posvětil. Jste v tom sami a ostatní čekají, že z vás budou padat moudra a že jste ti, kteří by měli všechno vědět a umět odpovědět na každou otázku. S tím jsem se musela prvních pár měsíců poprat. Stálo to za to, je to úžasná zkušenost do života.
Z jakého důvodu jste si vlastně jako svou práci zvolila právě školku?
U nás se práce ve školce drží v rodině, moje maminka je celý svůj profesní život učitelkou v mateřské škole a práce s dětmi mě vždy bavila. Dále pak zkušenost s hlídáním dětí v zahraničí. Byla to také skvělá příležitost, jak skloubit práci a mateřství. Jeden den přišla nabídka na převzetí anglické školky a bylo rozhodnuto.
Když jste s provozem školky začínala, byly Vaší dceři teprve dva roky. Nebylo to pro Vás i pro ni náročné období?
Každá maminka, která začíná pracovat během mateřské dovolené, to má na jednu stranu obtížné, protože se snaží zvládnout všechno najednou. Na druhou stranu je ale výhodou to, že zaměstnává hlavu i něčím jiným. Julie začala chodit ve dvou letech denně do školky a myslím, že jí to určitě prospělo. Chodily jsme pouze tři dny v týdnu, a tak nám zbyl čas i na aktivity mimo školku.
Jak byste nyní popsala Vaši školku, děti, rodiče? Změnilo se něco za čtyři roky fungování?
Změnilo se toho hodně a určitě k lepšímu. Školka je mnohem atraktivnější, co se aktivit a vzdělávání týká. Máme za ty roky skvělý tým lidí, který se prakticky nemění, což je skvělé. Můžeme se jeden na druhého spolehnout a stali jsme se přáteli, což velmi přispívá k přátelské atmosféře školky.

Školka je barevná, atraktivní svým zaměřením a nabízí velice kvalitní vzdělání dětem ve věku od dvou do šesti let. Učitelé jsou vzdělaní lidé, kteří ze sebe dávají každý den sto procent toho nejlepšího.

Děti jsou skvělé a rodiče nároční. Chtějí pro své děti to nejlepší a my děláme vše pro to, abychom jim vyšli vstříc. Je to hodně o přístupu. Já sama si nerada na něco hraju, a tak vedu i svou školku.
Chtěla byste ve školce nyní něco změnit? Vydat se jiným směrem nebo školku rozšířit?
Směr zachováme a budeme ho jen vylepšovat. Rozšiřovat se zatím nebudeme. Jsem zvyklá dělat věci na sto procent a vzhledem k tomu, že naše dcera jde v září do školy, netuším vůbec, co mě čeká. V tuto chvíli mám pocit, že takto je to vyhovující. Nikdy neříkej nikdy, ale plány na rozšiřování školky v tuto chvíli nemám, ačkoliv tato myšlenka mi hlavou občas prolétne.
Vaše dcera půjde v září do školy. Myslíte si, že ji Vaše školka, kam celou dobu docházela, kvalitně připravila na vstup do školy?
Ano, určitě ano. Máme velmi kvalitní předškolní program, na kterém se podílí několik odborníků. Záleží ale samozřejmě na dětech a rodičích, my můžeme s dětmi aktivně pracovat, ale všemu je určitě nenaučíme. Hlavním důvodem je to, že pracujeme s dětmi výhradně v angličtině a rodiče musí sami s dětmi pracovat v jejich mateřském jazyce.

Diskuze

Opište kód "9c2862":
:-):-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-Xlove
Nepřihlášený
20.02.2018 07:40:12
This is such a great resource that you are providing and you give it away for free.
international news
jams
18.02.2018 20:54:16
Wow what a Great Information about World Day its very nice informative post. thanks for the post.
Tile resurfacing Miami
jams
18.02.2018 15:40:59
This is my first time visit here. From the tons of comments on your articles,I guess I am not only one having all the enjoyment right here!
Flood Claims
Nepřihlášený
18.02.2018 14:05:20
This is a great article thanks for sharing this informative information. I will visit your blog regularly for some latest post.
mobile app builder
jams
18.02.2018 09:17:26
The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing..
car Insurance
jams
15.02.2018 17:25:09
I can set up my new idea from this post. It gives in depth information. Thanks for this valuable information for all,..
Gaming YouTube Equipment
jams
12.02.2018 19:40:07
Your work is very good and I appreciate you and hopping for some more informative posts. Thank you for sharing great information to us.
Mab instructor course
Nepřihlášený
12.02.2018 09:20:06
Some truly wonderful work on behalf of the owner of this internet site , perfectly great articles .
Shopping
Nepřihlášený
11.02.2018 10:23:13
I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. therefore, I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.
โรงงานผลิตสบู่
Nepřihlášený
10.02.2018 16:12:25
Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing. Keep blogging..
Souda
© Copyright 2009 WEBGARDEN s.r.o.
Jakékoliv užití obsahu včetně jeho převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování bez souhlasu WEBGARDEN s.r.o. je zakázáno.
TOPlist