Maminkám nablízku - Těhotenství a zvířata

Také by Vás mohlo zajímat:
Oblázek.cz na Twitter.com
Pondělí, 23. duben
Novinky na oblázku do Vaší emailové schránky
 
 -
Některé lidi zvířata vůbec nezajímají, jiní se naopak mazlí s každým tvorem, kterého potkají. Těhotná žena by se měla těmto situacím pokud možno vyhnout, přestože zvířátko kulí očka a vypadá moc roztomile - nese na sobě spousty virů, bakterií a parazitů, které mohou snadno nakazit nastávající maminku a její plod.
Člověk může onemocnět velmi snadno, stačí nějaké zatoulané nebo cizí zvířátko jen pohladit, na ruku nebo oblečení se může dostat část výkalů, nemoci se přenáší přes potraviny i vodu. A nejzáludnější pravděpodobně je, že samotné zvíře nemusí být vůbec nemocné, je pouhým nositelem, takže vás ani nenapadne, že je vlastně velmi nebezpečné.

Zvířata mohou přenášet řadu nemocí. Patří mezi ně například listerióza, toxoplasmóza, tularémie, salmonelóza a řada dalších. Již zmíněná toxoplasmóza je zvláště nebezpečná právě pro těhotné ženy. Ty by se proto měly vyhnout pojídání syrového masa
(i ochutnávání mletého masa), pro jistotu nejíst bifteky, různé klobásy a karbanátky. Nemoc se dokonce může přenést i tím, když budete vykosťovat nakažené maso. Tuto nemoc na sobě nejvíce přenáší kočky. Pokud máte kočičku, která ven nechodí a nepřijde do styku s jinými zvířaty, nebezpeční nehrozí. Pokud ale máte tuláka, který se chodí jen najíst, během těhotenství se s ním určitě nemazlete.
Toxoplasmóza:
Nemoc se projevuje zvýšenou teplotou, cítíte se jako při chřipce, bolí vás hlava, jste unavení, máte zduřené uzliny. Nejhorší je, že infekce může také probíhat naprosto nepozorovaně a pozná se podle rozboru krve. Při nemoci se vám mohou vytvořit takzvané toxoplazmové protilátky, které v nízkých hodnotách zůstanou v krvi celý život. Když se nakazí těhotná žena, nemoci se říká primoinfekce a hrozí přenos infekce na plod přes placentu. Lékaři proto provádějí pravidelné testy kromě jiných i na tuto nemoc. Pokud se miminko touto nemocí nakazí, může být postihnuto jak fyzicky, tak i psychicky.
Kromě zmíněných nemocí způsobují mazlíčci také alergii. Pokud máte zvířátka v rodině už dlouhá léta, šance mít alergii je minimální, pokud jste ovšem žádné zvířátko neměli, v období těhotenství si kočičku ani pejska nepořizujte. Nemůžete vědět, jak na jeho srst váš citlivý organismus zareaguje a zda ho pak nebudete muset dát kvůli alergickým reakcím pryč. Ani po porodu není vhodný čas pořizovat si mazlíčka. Zvířátko je lepší si pořídit, až když začne být děťátko trochu samostatné a běhavé.
Autor: (red)

Diskuze

Opište kód "5ce98b":
:-):-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-Xlove
Nepřihlášený
23.04.2018 07:38:35
An fascinating discussion is value comment. I think that it is best to write extra on this matter, it won’t be a taboo topic however generally people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers
dealing with an alcoholic
ASIMSEO
22.04.2018 18:05:16
Wow what a Great Information about World Day its very nice informative post. thanks for the post.
canon pixma printer
dds
22.04.2018 10:11:44
Thank you so much for the post you do. I like your post and all you share with us is up to date and quite informative. i would like to bookmark the page so i can come here again to read you. as you have done a wonderful job.
voyance telephone
Nepřihlášený
21.04.2018 13:30:45
I think that thanks for the valuabe information and insights you have so provided here.
ucdm videos youtube
new services points
21.04.2018 12:39:09
Real estate option traders live together with die by just their capacity add valuation. With hardly any added valuation, there happen to be no proceeds. This well said with all business, but what makes real estate an extremely great business in addition to a great financial commitment, is numerous ways it is possible to value and profit from big proceeds.
For more information on click here:http://www.newservicespoints.com
dsds
20.04.2018 23:57:02
Thanks for the blog loaded with so many information. Stopping by your blog helped me to get what I was looking for.
casumo
Nepřihlášený
20.04.2018 08:35:13

The game is very wonderful fortnitebattleroyaleguide.com is finally here, the game is very interesting.
Nepřihlášený
19.04.2018 11:07:50
I am glad you take pride in what you write. This makes you stand way out from many other writers that push poorly written content.
fridge repair near me
Nepřihlášený
19.04.2018 11:07:45
I am glad you take pride in what you write. This makes you stand way out from many other writers that push poorly written content.
fridge repair near me
FORTNITE
19.04.2018 07:19:18

The game is very wonderful fortnitebattleroyaleguide.com is finally here, the game is very interesting.
© Copyright 2009 WEBGARDEN s.r.o.
Jakékoliv užití obsahu včetně jeho převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování bez souhlasu WEBGARDEN s.r.o. je zakázáno.
TOPlist