Dětský pokojíček - Aby se v pokojíčku dobře žilo

Také by Vás mohlo zajímat:
Oblázek.cz na Twitter.com
Pondělí, 19. březen
Svátek dnes slaví Josef, Josefa, Josefína, Jozef, Jozefa, Jozefína, Sibyla
Novinky na oblázku do Vaší emailové schránky
 
 - Zdroj:sxc.hu
Zdroj:sxc.hu
Kde naše zlatíčko tráví většinu času? Samozřejmě v dětském pokojíčku. Nepodceňujme tedy jeho vybavení a vzhled. Namítnete, že nejste milionáři? To ani být nemusíte: zcela postačí mít fantazii, zdravý rozum a jisté povědomí o nejnovějších trendech. Které to jsou? My to pochopitelně víme!
Zhruba od dvou let věku našeho drahouška se již sluší, je-li to alespoň trochu možné, aby se stal šťastným obyvatelem vlastního pokojíčku.
Jak vymalovat pokojíček?
Pozor na příliš výrazné a syté barvy, pravda, jsou v módě, ale působí zneklidňujícím dojmem. Do dětského ráje patří spíše jemné pastelové tóny.
Podlaha
Podlaha by rozhodně neměla být studená a tvrdá, doporučuje se korková či měkký koberec. Kde totiž zastihnete malého broučka nejčastěji? Přirozeně na podlaze, bude si vášnivě hrát s autíčky či oblékat panenky na ples v královském paláci.
Nábytek
Nábytek pořídíme pokud možno nadčasový, takový, který roste s děťátkem, neboť kupovat každé tři roky nový nábytek je vyhazování peněz oknem. Co takhle umístit do pokojíčku pracovní stůl, u něhož není problém zvýšit podnoží či zvětšit pracovní plochu? Případně skříně, jejichž vzhled lze měnit za pomoci fólií: malou princeznu například potěší skříň v romanticky růžové barvě, avšak uplyne několik let, princezna se promění v dospívající dívku se střízlivějším vkusem a růžovou skříň vystřídá nějaká méně dětská. Skříň samozřejmě zůstane táž, změnu dozná pouze fólie.
Všeho s mírou
Zahlcovat dětský pokojíček nábytkem se nedoporučuje, nejnovější trendy rozumně radí ponechat dítěti prostor a rozlet, neboli velikou volnou hrací plochu. Vedle této hrací části se pokojíček vyznačuje též klidovou částí (postýlka) a konečně studijní částí (stůl a židle v dobře osvětleném prostoru).
Osvětlení
Právě způsob osvětlení je třeba dobře promyslet. Pokojíček by měl mít jedno světlo hlavní a nejméně několik doplňkových. Pro klidné usínání místnost vybavíme kvalitním zatemněním, a pokud by se našemu miláčkovi jevila černočerná tma jako nepřátelská, vyřešíme to malou lampičkou uklidňujícího tvaru (existují svítidla ve tvaru například zvířátek). Pak už přichází to nejdůležitější: pohádka před spaním a pusa na dobrou noc.

Autor: Eva Michorová

Diskuze

Opište kód "0e0216":
:-):-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-Xlove
Jarka
20.02.2018 09:51:59
Joo, to je ono, co hledám, koukám, že to je docela cena teda..ale zase to vypadá kvalitně. Asi do toho půjdu.
Tamarka
15.02.2018 10:29:24
Jarko my máme tuto skládací podložku http://lalalukids.com/cz/kategorie-produktu/skladacia-podlo%C5%BEka-scandia-detail
Tak možná to je něco, co hledáš :o)
Jarka
05.02.2018 10:37:55
A prosím nevíte, kde bych koupila do pokojíčku takové ty skladací podložky? Na hraní, nebo na cvičení apod?
Nepřihlášený
25.03.2017 13:30:26
Já od nich mám krásnou rustikální ložnici
Nepřihlášený
23.03.2017 18:24:37
Také máme doma vybavené dětské pokoje z aldo-nábytku
Nepřihlášený
22.03.2017 17:13:14
Ten obchod doporučuji, my od nich máme doma nábytek už dva roky a pořád je jako nový
Nepřihlášený
21.03.2017 15:00:18
Já koupila krásný dětský pokojíček na aldo-nábytku, je dobře a kvalitně zpraován
petr
05.11.2012 12:45:12
Hano, máte pravdu, ale pokud je dítě do 120 cm, tak se pro něj zatím židle Spinalis nehodí.
Hana
13.10.2012 20:19:08
Já vám mohu doporučit skvělou zdravotní židli, Spinalis, my jsme ji teď kupovali vnoučatům do pokojů a myslím, že jsme rozhodně neprohloupili, vyoadá skvěle a pomáhá od bolestí zad, podporuje správný vývoj
Jana
20.02.2011 20:59:15
Děkuji za radu zrovna budeme synovi dělat pokojíkDíky
© Copyright 2009 WEBGARDEN s.r.o.
Jakékoliv užití obsahu včetně jeho převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování bez souhlasu WEBGARDEN s.r.o. je zakázáno.
TOPlist