S bříškem - Těhotenství a zvířata

Také by Vás mohlo zajímat:
Oblázek.cz na Twitter.com
Sobota, 24. únor
Svátek dnes slaví Jasmína, Matěj, Matyáš
Novinky na oblázku do Vaší emailové schránky
 
 -
Některé lidi zvířata vůbec nezajímají, jiní se naopak mazlí s každým tvorem, kterého potkají. Těhotná žena by se měla těmto situacím pokud možno vyhnout, přestože zvířátko kulí očka a vypadá moc roztomile - nese na sobě spousty virů, bakterií a parazitů, které mohou snadno nakazit nastávající maminku a její plod.
Člověk může onemocnět velmi snadno, stačí nějaké zatoulané nebo cizí zvířátko jen pohladit, na ruku nebo oblečení se může dostat část výkalů, nemoci se přenáší přes potraviny i vodu. A nejzáludnější pravděpodobně je, že samotné zvíře nemusí být vůbec nemocné, je pouhým nositelem, takže vás ani nenapadne, že je vlastně velmi nebezpečné.

Zvířata mohou přenášet řadu nemocí. Patří mezi ně například listerióza, toxoplasmóza, tularémie, salmonelóza a řada dalších. Již zmíněná toxoplasmóza je zvláště nebezpečná právě pro těhotné ženy. Ty by se proto měly vyhnout pojídání syrového masa
(i ochutnávání mletého masa), pro jistotu nejíst bifteky, různé klobásy a karbanátky. Nemoc se dokonce může přenést i tím, když budete vykosťovat nakažené maso. Tuto nemoc na sobě nejvíce přenáší kočky. Pokud máte kočičku, která ven nechodí a nepřijde do styku s jinými zvířaty, nebezpeční nehrozí. Pokud ale máte tuláka, který se chodí jen najíst, během těhotenství se s ním určitě nemazlete.
Toxoplasmóza:
Nemoc se projevuje zvýšenou teplotou, cítíte se jako při chřipce, bolí vás hlava, jste unavení, máte zduřené uzliny. Nejhorší je, že infekce může také probíhat naprosto nepozorovaně a pozná se podle rozboru krve. Při nemoci se vám mohou vytvořit takzvané toxoplazmové protilátky, které v nízkých hodnotách zůstanou v krvi celý život. Když se nakazí těhotná žena, nemoci se říká primoinfekce a hrozí přenos infekce na plod přes placentu. Lékaři proto provádějí pravidelné testy kromě jiných i na tuto nemoc. Pokud se miminko touto nemocí nakazí, může být postihnuto jak fyzicky, tak i psychicky.
Kromě zmíněných nemocí způsobují mazlíčci také alergii. Pokud máte zvířátka v rodině už dlouhá léta, šance mít alergii je minimální, pokud jste ovšem žádné zvířátko neměli, v období těhotenství si kočičku ani pejska nepořizujte. Nemůžete vědět, jak na jeho srst váš citlivý organismus zareaguje a zda ho pak nebudete muset dát kvůli alergickým reakcím pryč. Ani po porodu není vhodný čas pořizovat si mazlíčka. Zvířátko je lepší si pořídit, až když začne být děťátko trochu samostatné a běhavé.
Autor: (red)

Diskuze

Opište kód "837a67":
:-):-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-Xlove
Nepřihlášený
20.02.2018 08:45:00
I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well..
latest news headlines today
Nepřihlášený
03.02.2018 11:20:27
You have a good point here!I totally agree with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more people will read this article!!!
bundapoker
Nepřihlášený
01.02.2018 11:12:31
Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking.
Lapu Lapu Condo for sale
Nepřihlášený
15.12.2012 10:25:11
Ahoj jmenuji se Mísa a jsem tehotna v 6tydnu,chtela sem se zeptat mam doma 2kočičky ktere nechodi ven jsou jen doma,muzu od nich neco chytit kdyz sou porad semnou doma?mooc dekuju.Míša
ness
05.10.2011 17:05:50
Hello
I Hope you are in good health?
Dear,i wish we could be friendly
in good lovely relationship ,
if you could be sincere and lovely,
well i do cherish your profile,
age and distance no problem,
privately send me a
reply to my email address
( peace.philip1@yahoo.com)
while i get back at you including
my picture. I shall hopefully
wait for your reply.
Yours,
peace.
(peace.philip1@yahoo.com)
Lucik
23.08.2010 16:43:52
my měli pejska dřív než dítě, naštěstí malá je velice odolná, od mala je s ní pejsek pořád :-), ona se s ním dělí i o jídlo, nachytala jsem je několikrát, jak si na střídačku koušou třeba sýr , a jsme všichni úplně OK.
Zlatka
05.07.2010 13:48:43
všude číhá něco,bohužel i od zvířátek
Dáša
28.06.2010 15:36:35
My jsme museli dát pryč naši fenku,kterou jsme měli už 3,5 roku. Naštěstí si ji vzal jeden hodný pán.